Grupa Raben promuje rolę kierowców

Grupa Raben promuje rolę kierowców

Logistyka i transport stanowią papierek lakmusowy gospodarki. Śledząc stany magazynowe oraz przesyłki analitycy są w stanie przewidzieć koniunkturę na rynku. Przeciętne zatrudnienie na podstawie stosunku pracy w całym sektorze transportu w 2014 roku wyniosło ponad 500 000 osób. Kluczową rolę w procesie logistycznym odgrywają kierowcy.

Grupa Raben od 2010 roku prowadzi kampanię społeczną Transport jest potrzebny, której ideą jest uświadomienie wagi przewozów dla społeczeństwa. Celem akcji również edukacja w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Tylko w 2014 roku Grupa Raben przeszkoliła wraz z Policją ponad 8500 przedszkolaków i uczniów z zakresu właściwego poruszania się po drogach.

Akcja była promowana m.in. za sprawą ciężarówek, na których widniały hasła „Bez transportu nie ma jogurtu”, „Bez transportu nie ma remontu”.

 W tym roku cele kampanii będą koncentrowały się na skierowaniu uwagi uczestników ruchu drogowego na wagę zawodu kierowcy. Z tej przyczyny ciężarówki ozdobione będą hasłami „Bez kierowców nie ma butów”, „Bez kierowców nie ma samochodów”, „ Bez kierowców nie ma owoców”.

Transport jest potrzebny również przedszkolakom

Transport jest potrzebny również przedszkolakom

W ramach kampanii Transport jest potrzebny, której ideą jest uświadomienie wagi transportu oraz bezpieczeństwa drogowego, Grupa Raben prowadzi spotkania z najmłodszymi użytkownikami szos. Dzieci mają też możliwość poznać pracę kierowcy, który uczestniczy w spotkaniach wraz z ciężarówką. Prezentowana jest także bajka transportowa, w której grają Pracownicy Grupy Raben.

Dzieci otrzymują bezpieczne gadżety - opaski odblaskowe, zawieszki zapachowe do samochodu rodziców przypominające o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz kredki, bloki i inne przybory.

W tym roku w spotkaniach uczestniczyło niemal 300 przedszkolaków i uczniów.

Transport jest potrzebny również na Węgrzech :)

Transport jest potrzebny również na Węgrzech :)

Kampania Transport jest potrzebny realizowana jest przez Grupę Raben w Polsce. W ostatnim czasie do akcji przyłączyła się też węgierska spółka, promując wagę bezpiecznych przewozów w lokalnym przedszkolu. Przedszkolaki podczas spotkania usłyszały transportową  bajkę, poznały zasady bezpiecznego poruszania się pod drogach oraz zasiadły za kierownicą samochodu ciężarowego (z wyłączonym silnikiem :)). Krisztina Mészáros, menedżer placówki “Mézeskalácsház”, potwierdziła potrzebę takich spotkań, mówiąc, że dzieci za sprawą spotkania zrealizowały swoje marzenie poczucia się jak kierowca ciężarówki oraz poznały zasady bezpieczeństwa drogowego.

Bezpieczny fotelik

Bezpieczny fotelik

Grupa Raben została strategicznym partnerem logistycznym kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów.

Inspekcje fotelików odbywają się w różnych miastach Polski. Polegają na sprawdzeniu właściwego doboru fotelika oraz poprawnego montażu fotelika i dziecka w foteliku. Akcja umożliwia również konsultacje ze specjalistami, którzy radzą, jak można zwiększyć bezpieczeństwo przewożonych pociech. Jak pokazują badania 70% fotelików samochodowych montowanych jest nieprawidłowo.

Inspekcje fotelików odbędą się m.in. w Poznaniu, Łodzi, Siedlcach, Krakowie, Rybniku, Katowicach, Gdańsku, Toruniu, Bałtowie, Kraśniku i Warszawie. Informacje i zapisy: www.inspekcje-fotelikow.pl

Czym skorupka za młodu…

Czym skorupka za młodu…

Promując bezpieczeństwo drogowe Grupa Raben przyłączyła się do akcji Bezpieczny Przedszkolak, prowadzonej przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Celem programu jest budowanie w dzieciach bezpiecznych postaw i zachowań podczas drogi do i z przedszkola, zabawy w przedszkolu, na podwórku, w domu. To także zapoznawanie przedszkolaków z podstawowymi znakami drogowymi oraz przekazanie im wiedzy o innych zagrożeniach np. jak należy się zachowywać wobec napotkanych osób obcych.

 

Kampania Green Drive

Transport jest potrzebny – to oczywiste. Jednak musi być on bezpieczny i zrównoważony. Kampania Green Drive promuje troskę o środowisko i oferuje darmowe szkolenia z ecodrivingu, a my kibicujemy akcji. 
Dowiedz się więcej >

Szkolenia Kierowców

Kierowca spędza znaczą część swojego życia w i na drodze. Często jest świadkiem wielu niebezpiecznych sytuacji, w których potrzebne są umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Z tej przyczyny w 2012 roku przeszkoliliśmy część polskich i węgierskich kierowców z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na szybach ich samochodów widnieją specjalne tabliczki informujące o tym, iż potrafią oni udzielić pomocy przedmedycznej.

8 sierpnia został wybrany Dniem Transportu.

Grupa Raben ustanowiła Dzień Transportu, który obchodziliśmy 8 sierpnia. Data odwróconych ósemek (08.08) jest symbolem nieskończoności transportu. Ideą kampanii jest bowiem uświadomienie wagi przewozów, nie tylko dla gospodarki, ale i dla każdego z nas. Pomysł nieograniczonej ciągłości transportu podkreśla ten przekaz, zwracając jednocześnie uwagę na to, że powinniśmy bardziej doceniać przewozy drogowe, bo transport był, jest i będzie. W związku z tym zaproponowano krótką zabawę uświadamiającą wagę przewozów - przyjrzenie się lepiej przedmiotowi znajdującemu się najbliżej prawej dłoni. Jeśli był to długopis…to jego droga była baaaardzo długa. Pochodzi zapewne z Chin, zatem na Wasze biurko trafił za pośrednictwem transportu kombinowanego, jadąc do portu samochodem, następnie promem, by znów "wsiąść" do auta. 
Czytaj więcej >

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków?

Niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, wymuszanie pierwszeństwa i nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych - to najczęstsze przyczyny wypadków w pierwszej połowie br. – podaje Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, do którego należy Grupa Raben.
Przedstawiciele Stowarzyszenia wskazują też, że do wypadków przyczynia się również niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków, zmęczenie, brak doświadczenia oraz ignorowanie znaków.
Stowarzyszenie podaje, że w pierwszym półroczu 2012 r. na polskich drogach doszło do 16 tys. 547 wypadków; zginęło ponad 1,5 tys. osób, 20 tys. 531 zostało rannych. Na sto wypadków ginie statystycznie 10 osób.
Według Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego minione pół roku okazało się mniej tragiczne niż analogiczny okres w ub. roku, kiedy w 17 tys. 939 wypadkach drogowych zginęło 1 tys. 786 osób, a ponad 22 tysiące zostało rannych. Mimo widocznej poprawy, ze statystyk wynika, że Polska zajmuje wciąż jedno z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej pod względem bezpieczeństwa na drogach.

Pikniki

Z przyjemnością informujemy, iż w miesiącach letnich Grupa Raben uczestniczy w piknikach organizowanych dla dzieci Pracowników. Dzięki czemu dzieci nie tylko mogą zobaczyć samochód ciężarowy w "realu", ale przede wszystkich są edukowane z bezpiecznego zachowania na drodze.

Partnerami kampanii są